TaHoma® - wygodne i bezpieczne zarządzanie urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca na świecie!


Komfort, bezpieczeństwo i oszczędność

Zalety automatycznych rozwiązań w Twoim domu

Za pomocą jednego urządzenia możesz w prosty sposób uruchomić rolety, żaluzje, markizy, bramy, czy też inne urządzenia domowe.


Prosty sposób na ułatwianie sobie życia...

Napędy, sterowania i czujniki Somfy realizują wiele czynności automatycznie: rolety, markizy, bramy, okna dachowe poruszają się w zaprogramowanych uprzednio momentach lub w zależności od zmiany czynników pogodowych, takich jak światło słoneczne czy też wiatr. Każdego dnia Somfy wykonuje za Ciebie mała cząstkę Twojej pracy.


Ochrona przed włamaniem

Automatyka czasowa uruchamia rolety w zaprogramowanych uprzednio momentach, symulując obecność domowników. Odstrasza to potencjalnego włamywacza i urlop spędzamy zdecydowanie spokojniej.


Oszczędność energii

Twój dom staje się bardziej dynamiczny po zainstalowaniu inteligentnych czujników Somfy: rolety i inne produkty osłonowe reagują automatycznie na zmianę pogody. Zimą rolety zamykają się na noc i zimno pozostaje na zewnątrz, w ciągu dnia rolety się podnoszą i wpuszczają do pomieszczeń promienie słońca. Przeciętnie w ten sposób można zaoszczędzić ok.800kWh energii.


Latem rolety i markizy chronią przed nadmierną operacją słoneczną. Zapobiega to przegrzewaniu pomieszczeń i stwarza w nich przyjemny mikroklimat w czasie upałów.


Jeden system steruje wszystkim

Z TaHomą sterujesz urządzeniami w Twoim domu przy pomocy smartfona, tableta lub komputera.


Przejrzysta grafika i intuicyjny system sprawiają, iż jest to rozwiązanie dla każdego. Dodatkowa, natychmiastowa informacja zwrotna daje Ci poczucie pewności, że zadania zostały wykonane poprawnie i nie napotkały na żadną przeszkodę.


Zawsze na czasie

System TaHomy aktualizowany jest na bieżąco. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jeśli kupisz TaHomę już dzisiaj, to i tak w przyszłości będziesz dysponował najnowocześniejszym oprogramowaniem.TaHoma® ... i Twój dom jest bezpieczny

Czujniki dymu, ruchu, czy kamera pozwolą Ci czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy.


Inteligentna automatyka domowa, to nie tylko komfort. Dzięki włączeniu zainstalowanych urządzeń bezpieczeństwa do systemu TaHoma® Twój dom i Twoi bliscy mają zapewnioną skuteczną ochronę. Wagę tego zagadnienia pokazuje statystyka. W Polsce rocznie dochodzi do ok. 160 000 pożarów domów i mieszkań w których odnotowuje się średnio 550 ofiar śmiertelnych, a kolejne 4000 osób zostaje rannych*. W Europie, w wielu regionach alarmy pożarowe są już w domach obowiązkowe, inne myślą o wprowadzeniu takich regulacji.


Nie zwlekaj z zainstalowaniem systemu ochrony pożarowej. Zabezpiecz się już dziś. * Dane statystyczne: Tomasz Sawicki na podstawie danych KG PSP i GUS.TaHoma® w połączeniu z czujnikami pogodowymi

Łatwe sterowanie w zależności od pogody


W ten sposób zmuszasz Twój dom do myślenia

Aby Twoje markizy, rolety i inne urządzenia domowe stały się częścią systemu io, wystarczy wyposażyć je w napędy io lub odbiorniki (lub produkty w technologii Somfy RTS i EnOcean). Czujniki umożliwiają inteligentne sterowanie w zależności od zmieniających się warunków pogodowych, głównie nasłonecznienia i siły wiatru. W każdej chwili można nimi sterować z dowolnego miejsca w domu za pomocą pilota lub nadajnika naściennego. Jeśli jednak jesteś od nich daleko, skorzystaj z TaHomy®, a w zasadzie z oprogramowania zainstalowanego na Twoim PC, notebooku, tablecie lub smartfonie.

System przyszłości, otwarty i kompatybilny

Technologia io-homecontrol i TaHoma zautomatyzują Twój dom i będą utrzymywać go w awangardzie technologicznej przez wiele lat. Modułowy system umożliwia późniejszą rozbudowę, do dyspozycji zawsze są najnowsze wersje oprogramowania, co gwarantuje długoterminową kompatybilność z rozwiązaniami różnych producentów. Stały rozwój technologii radiowej oznacza elastyczność i otwartość na przyszłe rozwiązania techniczne.