Motoryzacja rolet to inwestycja która się opłaca!

Radiowa Technologia Somfy® - kontroluj osłony w całym domu bez potrzeby wstawania z fotela.


Radiowa Technologia Somfy®

Steruj roletami bez potrzeby ruszania się z miejsca za pomocą jednego kliknięcia na pilocie, który wysyła polecenie do rolet poprzez technologię radiową.


Czysta i niezawodna instalacja
System ten jest niezwykle prosty w instalacji. Nie potrzebuje żadnego okablowania pomiędzy pilotami, a silnikami, dzięki czemu możesz je zainstalować w domu bez potrzeby kucia ścian i prowadzenia okablowania.


Niezawodna inwestycja
Co więcej, wyposażając rolety w napędy Somfy z technologią radiową możesz zarządzać innymi urządzeniami wyposażonymi w tę samą technologię (markizami, żaluzjami, bramami garażowymi oraz wjazdowymi).


Napędy Somfy są również dostępne w wersji sterowanej przewodowo, lub w technologii i-o homecontrol®.Co powinieneś wiedzieć o motoryzacji Twoich rolet:

Wszystkie rolety można zmotoryzować.
Bez względu na to, czy posiadasz nowy dom, czy już istniejący mamy dla Ciebie rozwiązanie dopasowane do każdego rodzaju rolet.Zmiana obsługi rolet z manualnej na automatyczną jest niezwykle prosta!
Rolety, które jak do tej pory obsługiwane są manualnie mogą zostać w łatwy sposób zmotoryzowane bez potrzeby zmieniania wszystkiego. Jeżeli masz problem z paskami, lub korbą, bądź też chcesz po prostu zmienić obsługę rolet na automatyczne koniecznie skontaktuj się ze swoim instalatorem.Jak instalowane są napędy?
Napędy Somfy są zintegrowane w cylindrze na który zostaje nawinięta roleta. Zasilane są energią elektryczną, lub solarną. Sterowanie roletami może odbywać się za pomocą nadajnika naściennego, pilota lub automatycznego systemu (programator czasowy, czujnik słońca, lub temperatury).
Somfy poleca...
Wybieraj rolety z nową generacją wieszaków blokujących:

- wzmocnione włóknem szklanym,

- każda blokada zastosowana wraz z napędem Somfy wytrzymuje próby podniesienia nawet do 100kg,

- są efektywną ochroną przed złodziejami,

- gwarantują szybką rekcję po napotkaniu przeszkody

Somfy poleca...
Wybieraj rolety z nową generacją wieszaków blokujących:

W zakresie rozwiązań Somfy przeznaczonych do rolet znajdują się silniki Oximo i Ilmo oferujące zaawansowaną funkcję poprawiającą bezpieczeństwo i przedłużające żywotność Twoich rolet, dając Ci tym samym zwrot z inwestycji w zmotoryzowane rolety.


Funkcje, które przedłużają żywotność Twoich rolet:


Detekcja przeszkód
Roleta zatrzymuje się po napotkaniu na przeszkodę chroniąc tym samym roletę i napęd przed uszkodzeniami.


Ochrona przez zamarzaniem
Automatyczne zatrzymanie jeżeli listwy są zablokowane przez lód.


Automatyczne ustawienia
Automatyczne ustawienie zostały stworzone w celu zapewnienia, że rolety otworzą się i zamkną całkowicie za każdym razem.


Zniechęcenie włamywaczy
Rolety wytrzymują próby otwarcia ich z zewnątrz dzięki dopasowanym blokadom.Twoje rolety mogą być sterowane również za pomocą czujników lub programatora czasowego


Rolety mogą być przystosowane do sterowania bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek działań z Twojej strony.


W czasie ustalonym przez Ciebie

- Rolety mogą być przystosowane do sterowania bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek działań z Twojej strony.


W zależności od warunków pogodowych dzięki czujnikom montowanym wewnątrz lub na zewnątrz

- oczywiście możesz przejąć kontrolę i włączać lub wyłączać czujniki kiedy tylko będziesz tego potrzebować.Korzystaj ze wszystkich zalet jakie dają zmotoryzowane rolety!
 • Latem

  Tak szybko, jak tylko słońce zacznie nagrzewać fasadę, rolety opuszczą się lub zamkną automatycznie zatrzymując chłód wewnątrz budynku i tym samym zmniejszając potrzebę używania klimatyzacji.

 • Zimą

  Rolety podnoszą się automatycznie by zapewnić jak najwięcej naturalnego ogrzewania i tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie

 • Nocą

  Rolety zamkną się automatycznie, kiedy zapadnie zmierzch, by zatrzymać nagromadzone podczas dnia ciepło wewnątrz budynku.  Korzyści płynące z komfortu!

 • Komfort dla oczu!

  Dzięki dobrze ustawionym roletom niwelujemy odblaski na ekranie telewizora, czy komputera.

 • Naturalna wentylacja!

  Dzięki opcji programowania "my" można w łatwy sposób ustawić ulubioną pozycję rolet jednocześnie chroniąc Twoją prywatność.

 • Ochrona wnętrza!

  Chroń swoje podłogi, wykładziny, meble i rośliny przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych.